D.U.K.

Kokie yra visiškai uždengtų kapų privalumai?

Granito plokštėmis dengti kapai ne tik kad solidžiau atrodo už įprastus, bet ir reikalauja daug mažiau priežiūros, be to, yra ilgaamžiai.

Kryžius Plius 3J Kryžius Plius 3J Kryžius Plius 3J

Dar vienas labai didelis privalumas yra tas, kad dengtoje kapavietėje palaidojus vieną velionį vėliau galima laidoti ir kitą – tam nereikia daryti jokių sudėtingų griovimo ar rekonstravimo darbų,  o praėjus vos kelioms dienoms po laidotuvių kapas ir vėl atrodys tvarkingai. Be to, mes sukūrėme kapaviečių modelius, kuriose galima laidoti ir įprastu būdu, ir palaikų urnas.

Jūsų kapaviečių modeliai išsiskiria stiliumi ir dizainu. Ar juos kūrė dizaineriai?

Didelė dalis kapaviečių ir paminklų modelių yra sukurti architekto ir dizainerio Andriaus Kazlausko. Mūsų siūlomi kapaviečių ir paminklų modeliai yra unikalūs, jais nėra prekiaujama paminklų prekybos aikštelėse ar kitose prekybos vietose.

Ar seniai dirbate paminklų / kapaviečių rinkoje?

Nusprendėme Lietuvos rinkai pasiūlyti naują  požiūrį į artimųjų atminimą – estetišką ir solidžią kapavietę, todėl iš specialistų, akmens rinkoje dirbančių dvidešimt metų, subūrėme naują kolektyvą specialiai šiam produktui.

Kur antkapiai ir paminklai yra gaminami?

Antkapiai ir paminklai gaminami Lietuvoje ir Kinijoje. Lietuvoje atliekami tik skubūs užsakymai, visais kitais atvejais gamyba vyksta Kinijoje, pas mūsų ilgamečius partnerius. Per ilgus bendradarbiavimo metus mes sukūrėme pažangiausias kokybės kontrolės procedūras, todėl dėl pigesnės darbo jėgos ir didesnių gamybos apimčių Kinijoje galime Jums pasiūlyti aukščiausios kokybės produktus prieinamomis kainomis ir suteikiame jiems garantiją.

Kuo skiriasi Lietuvoje ir Kinijoje pagaminta granitinė kapo danga arba paminklas?

Pagrindiniai skirtumai: kaina ir darbų atlikimo terminas.

Kinijoje gaminami granito gaminiai yra tokie pat kokybiški, o kartais ir pranašesni už pagamintus Lietuvoje. Žaliavos kaina  dėl milžiniškos Kinijos rinkos  mažesnė nei Europoje. Be to, dėl didelių gamybos apimčių, modernių apdirbimo technologijų, pigesnės darbo jėgos ir išvystytos infrastruktūros stipriai sumažėja ir granito gaminių savikaina.

Pirkdami granito gaminius, pagamintus Lietuvoje permokate , nes tenka padengti nuostolį, kuris patiriamas dėl atraižų, susidarančių gamybos proceso metu, tuo tarpu Kinijoje granito atraižos perduodamos mozaikų, vazų ar suvenyrų gamybos įmonėms, o į Lietuvą transportuojamas galutinis produktas  be jokio papildomo svorio.

Ar tiesa, kad kiniškas akmuo yra nekokybiškas?

Ne, tai nėra tiesa.

Granitas, susiformavęs prieš milijonus metų, visoje žemėje  yra panašių savybių. Dažniausiai gandus apie nekokybišką kinišką granitą skleidžia vietos gamintojai, negalintys kaina konkuruoti su kinų gamintojais.

Ar tiesa, kad kiniškas akmuo yra netikras, t. y. lietas?

Ne, tai dar vienas mitas.

Lietas akmuo, kurį gamina nemažai pažangių gamintojų visame pasaulyje,  yra gerokai brangesnis už natūralų granitą. Toks gaminys yra ypač kokybiškas ir turi gerų specifinių savybių (pvz., atsparus trinčiai ar spaudimui) , tačiau jos nėra reikalingos paminklams ar antkapiams.

Ar akmuo blunka?

Mūsų granito gaminiai yra atsparūs saulės spinduliams, lietui, ledui ir šalčiui. Visgi gamtoje  nieko nėra amžino ir  akmuo palaipsniui keičiasi. Palyginus tokį patį paminklinį akmenį, daug metų gulėjusį gamtoje ir gulėjusį sandėlyje, būtų galima įžiūrėti skirtumą.

Kaip prižiūrėti granitinį antkapį ir paminklą?

Mūsų gaminami antkapiai ir paminklai jau yra impregnuoti, todėl jie lengvai plaunami ir valomi, yra apsaugoti nuo kerpių bei samanų. Pakartotinai impregnuoti rekomenduojama po 5-15 metų. Prieš impregnuojant granitą jį reikėtų nuplauti. Jei net ir ilgai neprižiūrėjote kapo, granitinę apdailą daugeliu atvejų vis tiek galima nesunkiai atnaujinti. Specialių ploviklių antkapiams ir impregnantų galite rasti pas mus.

Kokie yra akmens apdirbimo būdai, kuo jie skiriasi?

Populiariausi granito gaminių apdirbimo būdai yra granito poliravimas (blizgus paviršius), šlifavimas (matinis, pasirinkto blizgumo), deginimas ir bučardavimas (šiurkštus paviršius), skėlimas, graviravimas, meninis dailinimas iškiliu ar įgilintu reljefu.

Derinant skirtingus apdirbimo būdus gaunamas skirtingas vaizdas, net jei naudojamas tos pačios spalvos ir rūšies granitas.

Renkantis poliravimą ar šlifavimą nereikės skirti daug laiko priežiūrai, tuo tarpu šiurkštintas ar  skeltas paviršius reikalaus daugiau priežiūros, jį reikės impregnuoti, teks kovoti su samanomis  bei kerpėmis.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis paminklą ir antkapį?

Renkantis akmenį kapui uždengti ar paminklui, pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į stilių, formą, proporcijas ir kitus estetinius dalykus. Tuomet labai svarbi akmens rūšis, storis, paviršiaus apdirbimas ir kitos savybės.

Įprastai antkapių gamybai naudojamas granitas, kuris yra atsparus laiko poveikiui, nėra reiklus priežiūrai.

Marmuras – lengvai apdirbamas akmuo, todėl suteikia daugiau galimybių skulptūroms, o ir šviesių spalvų pasirinkimas platesnis nei granito, tačiau Lietuvos klimato sąlygomis marmuras greičiau suyra. Dėl to šį akmenį  reikia  dažniau impregnuoti, plauti, reguliariai  prižiūrėti. Kitu atveju gaminys greit pajuoduos, ims irti ir gali tapti nepataisomas. Dėl didesnio trapumo  marmuro gaminiams reikalingos storesnės plokštės, todėl kyla gaminio kaina.

Smiltainiai taip pat reikalauja gerokai daugiau priežiūros,  nes sunku nepriekaištingai  lygiai nupoliruoti paviršių, o  šiurkščiuose paviršiuose kaupiasi dulkės, nešvarumai ir auga samanos bei kerpės.

Norint  ilgaamžio būdo  kapui  uždengti, reikėtų naudoti bent 3 cm storio granitą, o renkantis kitus akmenis – dar storesnes plokštes. Be to, storis tai ne tik patvarumas, bet ir solidumas.

Renkantis spalvą reikėtų vengti ryškių spalvų ir ryškių piešinių. Šie reikalauja daugiau priežiūros, o neprižiūrimi papilkėja, apdulka. Be viso to, tai papildomai kainuoja. Idealiausiai tinka juodas, tamsiai ar šviesiai pilkas, rausvas granitas. Norintiems išskirtinio estetinio vaizdo reikėtų rinktis gerą kapo apdailos stilių, formas, įvertinti proporcijas.

Per kiek laiko įvykdote užsakymą?

Gaminant standartinius modelius Lietuvoje  per 1-2 mėnesius, gaminant juos Kinijoje per 3-4 mėnesius nuo avanso sumokėjimo datos.

Ar galima kapavietę įrengti ir šaltuoju metų sezonu?

Mūsų inžinieriai parengė pamatų ir granito montavimo sistemą, kuri leido gerokai sutrumpinti laiką, kai negalime  atlikti darbų (nuo 5-6 mėn. iki 2-3 mėn.). Antkapių pamatų montuoti negalime  esant žemesnei nei -5 laipsnių vidutinei paros temperatūrai ir/ar giliam įšalui (daugiau nei 30 cm).